Firma » Digitus sponosrem 22. Memoriału Marka Petrusewicza

Digitus sponosrem 22. Memoriału Marka Petrusewicza


MIĘDZYNARODOWE ZAWODY PŁYWACKIE - XXII MEMORIAŁ MARKA PETRUSEWICZA.
19-20 listopada 2011 roku na pływalni AWF we Wrocławiu, przy ul. Paderewskiego 35, odbyły się XXII zawody pływackie w ramach Memoriału Marka Petrusewicza.


Firma Assmann Ditsribution była jednym ze sponsorów tegorocznych mistrzostw wspierając konkurencję 50m stylem grzbietowym chłopców. Minimium startowe w tej konkurencji to 36.60. Pierwsze miejsce z czasem 26.83 zajął Piotr Ludwiczak z UKS Shark Rudna. Za pierwsze 3 miejsca sponsor wręczył uczestnikom medal, dyplom, upominek oraz nagrodę pieniężną.


Główny punktem Memoriału był niedzielny wyścig na dystansie 100m stylem klasycznym chłopców, rozgrywany w hołdzie postaci Marka Petrusewicza, rekordzisty świata w 1953 r. na dystansie 100 m. stylem klasycznym (więcej o Marku Petrusewiczu znajdziesz na http://petrusewicz.juvenia.pl) .


W tym roku Krzysztof Tokarski z SMS Victorii Racibórz zupełnie zdeklasyfikował swoich rywali a tym samym pobił rekord Polski w kategorii juniorów 15-letnich uzyskując czas 1:02,66.


Dwudniowe zawody przyciągnęły do Wrocławia około 300-tu zawodników z 43 klubów z całej Polski. Klasyfikację medalową zwyciężyli zawodnicy z klubu Shark Rudna (9 medali). Drugie miejsce przypadło zawodnikom z Juvenii Wrocław za zdobycie 7 medali, natomiast trzecie- SKS Startu Łódź z 6 medalami.

 

Powrót